1ο δημοτικό σχολείο
Ν. Ιωνίας Μαγνησίας
Γιορτές
ΛΗΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2009 ΓΙΟΡΤΗ 25ΗΣ ΜΑΡΤΙΟΥ 2009 ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΟΣ ΧΟΡΟΣ 2009 ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2008

ΛΗΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2008-09

Φέτος τη γιορτή για τη λήξη του σχολικού έτους  την  οργάνωσαν  οι μαθητές του Ολοήμερου σχολείου. Την Τρίτη, λοιπόν, 09-06-2009 στην αυλή του σχολείου, παρουσίασαν κομμάτια από τη "Λιλιπούπολη", έπαιξαν χιουμοριστικά σκετς, δραματοποίησαν στα  Αγγλικά το κλασσικό παραμύθι της "Κοκκινοσκουφίτσας"  και  ευχήθηκαν σε όλους ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ. Την ευθύνη της  οργάνωσης είχε η  δασκάλα του Ολοήμερου σχολείου κ. Ξανθοπούλου Αγάπη.

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος  ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων απένειμε στους τελειόφοιτους μαθητές της ΣΤ τάξης αναμνηστικές πλακέτες. Στους υπόλοιπους μαθητές μοίρασε γλυκά και αναψυκτικά. Τέλος οργάνωσε για όλους τους μαθητές πάρτι στην αυλή του σχολείου.

Βίντεο 1 -- Βίντεο 2 -- Βίντεο 3 -- Βίντεο 4 -- Βίντεο 5 -- Βίντεο 6 -- Βίντεο 7

25 ΜΑΡΤΙΟΥ 2009

Τη γιορτή  της 25ης Μαρτίου διοργάνωσε η  ΣΤ΄τάξη του σχολείου μας. Περιελάμβανε ποιήματα, αναγνώσεις κειμένων, θεατρικά, προβολή διαφανειών και τραγούδια. Υπεύθυνοι της γιορτής ήταν οι δάσκαλοι Γαϊτανάς Κων/νος, Σπυρούλη Μαρία και η καθηγήτρια Μουσικής Κασσιάρα Αικατερίνη.

Μπορείτε να κατεβάσετε στον υπολογιστή σας αποσπάματα βίντεο απο τη σχολική γιορτή της 25ης Μαρτίου επιλέγοντας τους παρακάτω συνδέσμους:

Βίντεο 1 -- Βίντεο 2 -- Βίντεο 3 -- Βίντεο 4

ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΟΣ ΧΟΡΟΣ 2009

Στις 28/02/09 το σχολείο  πραγματοποίησε  τον ετήσιο  αποκριάτικο χορό στην αίθουσα εκδηλώσεων  του σχολείου. Κλόουν, χορός, happenings….

Μπορείτε να κατεβάσετε στον υπολογιστή σας αποσπάματα βίντεο απο τον αποκριάτικο χορό επιλέγοντας τους παρακάτω συνδέσμους:

Βίντεο 1 -- Βίντεο 2 -- Βίντεο 3

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2008

Για  πρώτη  χρονιά φέτος  η χριστουγεννιάτικη σχολική  μας γιορτή  έγινε  στην αίθουσα εκδηλώσεων. Οι μαθητές  των τριών πρώτων τάξεων του σχολείου μας  παρουσίασαν με το δικό τους ξεχωριστό τρόπο ποιήματα ,τραγούδια, θεατρικά ,δρώμενα. Υπεύθυνοι της γιορτής  ήταν οι δάσκαλοι, Μπαλή Βασιλική, Πουρνάρα  Μένη ,Κρακούσης Φωκίων, Γιαννοπούλου Σεβαστή, Μήλιος Αντώνης και Γεωργιάδου Παναγιώτα.

Μπορείτε να κατεβάσετε στον υπολογιστή σας αποσπάματα βίντεο απο τη σχολική γιορτή των Χριστουγέννων του 2008 επιλέγοντας τους παρακάτω συνδέσμους:

Βίντεο 1 -- Βίντεο 2 -- Βίντεο 3